Ads Top

Werkend Nederland minder actief bezig met energiebesparende maatregelen dan in 2023

Slechts veertig procent van werkend Nederland is momenteel thuis actief bezig met het nemen van energiebesparende maatregelen. Dit is een daling van zeven procent ten opzichte van 2023.

Dit blijkt uit onderzoek van het initiatief ‘met LED kan het’, gehouden onder ruim 1.000 Nederlanders in loondienst. Daarnaast is het aantal werkenden dat geen plannen heeft om thuis energie te besparen, gestegen van negen procent in 2023 naar zestien procent in 2024.

Hoewel een deel van de werkenden dus actief bezig is met energiebesparing blijft een groot aantal mensen nog achter. Verschillende obstakels zorgen ervoor dat verduurzamen voor velen niet vanzelfsprekend is. Het overgrote deel van werkend Nederland (83%) geeft aan niet te weten hoe ze moeten beginnen met verduurzamen.

Daarnaast spelen kosten een grote rol: de helft van de ondervraagden vindt energiebesparende maatregelen te duur. Ook zijn er twijfels over de effectiviteit van deze maatregelen (25%), vindt men het te ingewikkeld (18%) of er is simpelweg te weinig tijd (15%) om ermee aan de slag te gaan.

Geen opmerkingen:

Mogelijk gemaakt door Blogger.