Uit onderzoek van Overstappen.nl blijkt dat er veel meer losse stroom- en gascontracten worden afgesloten dan vier jaar geleden. In 2020 ging het bij 6,2 procent van de afgesloten contracten om alleen stroom, in 2024 is dat 14,3 procent. Voor alleen gas is het percentage gestegen van 0,5% in 2020 naar 2,7 procent in 2024.
De meeste energieleveranciers zijn leverancier van zowel gas als stroom. Toch kiezen steeds meer consumenten ervoor om alleen stroom of alleen gas af te nemen. Dit kan verschillende redenen hebben, zoals het gebruik van stadsverwarming of blokverwarming, of het volledig elektrisch verwarmen van de woning met bijvoorbeeld een warmtepomp. Daarnaast is het mogelijk om stroom en gas apart af te nemen bij verschillende leveranciers, hoewel veel klanten dit onhandig vinden vanwege de dubbele facturen en apps.
Het aantal huishoudens met een dynamisch contract is de afgelopen jaren flink toegenomen, van 72.000 eind 2022 tot meer dan 300.000 in juni 2024.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten